Ha szeretnénk elkerülni az orvost, a gyógyszereket és az injekciókat, van néhány egyszerű praktika, amivel kezelhetjük az apróbb végtagi problémáinkat. Az izomhúzódás kezelése, amennyiben nem túl komoly a baj, egyszerűen is megoldható otthon. Először is a sérült területet helyezzük nyugalomba. Az izomhúzódás kezelése többlépcsős folyamat.
A legfontosabb benne azonban a pihentetés és a tehermentesítés. Amit viszont nem szabad tenni, bár kevesen vannak tisztában vele, az a sérült izmok nyújtása. Ezzel sokkal többet ártunk magunknak, mint amennyit használunk. Ami viszont használhat ilyen esetekben, az a fájdalmas testrész felpolcolása és jegelése. Ezek hatására a duzzanat csökken.
Ezeknek az egyszerű izomhúzódás kezelése során alkalmazott praktikáknak köszönhetően, nagy valószínűséggel enyhülni fognak a tünetek és a fájdalom. Azonban, ha ez a pozitív változás nem következik be az állapotunkban, mindenképpen érdemes orvoshoz fordulni, hogy kizárhassuk a súlyosabb sérülés lehetőségét. Természetesen az otthoni kezelést kiegészíthetjük speciálisan az izomhúzódás kezelése esetén alkalmazható krémekkel, amelyek gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító összetevőiknek köszönhetően, sokat segíthetnek a gyógyulásban.
Természetesen a legjobb, ha el tudjuk kerülni a probléma létrejöttét. Ez sokkal könnyebben kivitelezhető, mint gondolnánk, hiszen elég egyszerűen jól be kell melegítenünk sportolás előtt. A másik fontos szempont, hogy tisztában kell lennünk testünk terhelhetőségével és fizikai korlátainkkal, amelyeket nem éri meg feszegetni. Az izomhúzódás kezelése ugyan a legtöbb esetben könnyen és gyorsan, orvosi segítség nélkül is kivitelezhető, ám jobb megelőzni a bajt.
Ha pedig olyan munkát végzünk, aminek során lehetséges, hogy nem tudjuk majd elkerülni az ilyen típusú sérüléseket, érdemes magunknál tartani olyan krémet, ami gyorsan enyhíti a fájdalmat. Sőt, ha rendszeresen sportolunk, akkor is érdemes magunkkal vinni az edzésre egy megfelelő krémet, mert a hirtelen keletkezett problémákra gyors segítséget jelent.