A mellnagyobbítás az egyik legnépszerűbb plasztikai sebészeti beavatkozás. Legtöbbször esztétikai célokat szolgál a műtét, azonban előfordulhatnak egészségügyi problémák is, amik a mellek levételével járhatnak. Erre pedig tökéletes választás a mellimplantátum. A műtét célja mindig az, hogy harmonikusabbá és arányosabbá tegye a testkontúrt, ezáltal növelve az önbizalmat és a páciens elégedettségét a saját megjelenésével.
Dr. Falus György mellnagyobbítás műtét előtt ezt is figyelembe veszi. A modern technológiák miatt, szerencsére a mellnagyobbítás manapság már teljesen biztonságos és hosszú távon is természetes hatást eredményez. A mellnagyobbító műtétet többféle esetben alkalmazzák. Most ezekkel fogunk a továbbiakban megismerkedni.
Milyen esetekben végzik el a mellnagyobbítást?
A mellnagyobbító műtét leggyakoribb indokai közé tartoznak az esztétikai okok. Ha valaki elégedetlen a mellméretével és nagyobb, teltebb kebleket szeretne, akkor bátran dönthet a népszerű plasztikai beavatkozás mellett. Előfordulhat, hogy valaki azért szeretne szebb és formásabb kebleket, mert a szülés és a terhesség megviselte a testét.
A szoptatás a mellekből képes kiszívni az életet. A várandósság és a szoptatás hatására a mell mérete és alakja jelentősen megváltozik, ami miatt sokan plasztikai beavatkozásra szánják el magukat. A következő indok közé sorolható a drasztikus és jelentős fogyás utáni helyreállítása. A logó bőr és a lefelé csüngő mellek nem igazán nyújtanak szép látványt.
A nagyobb súlyvesztés következtében a mellek megereszkednek és térfogatukat veszítik. Azonban erre is megoldást nyújt az implantátumok behelyezése. Előfordulhat, hogy a két mell között aszimmetria alakul ki. Ha a két mell mérete vagy formája jelentősen eltér, akkor a beavatkozás segít az egyensúly helyreállításában. A mellnagyobbítás rekonstrukciós okokból is választható. Mellrák utáni helyreállító műtéteknél is alkalmazzák az implantátumokat, hogy visszaállítsák a keblek természetes megjelenését.
Hogyan történik maga a mellnagyobbítás?
A mellnagyobbítás során szilikon vagy fiziológiás sóoldattal töltött implantátumokat helyeznek be a mellállomány vagy az izom alá. Ez természetesen semmilyen fájdalommal nem jár, hiszen a műtét végig altatásban zajlik. A beavatkozás előtt szükség van egy előzetes konzultációra és tervezésre. Ennél a folyamatnál meghatározzák a páciens elvárásait, kiválasztják az implantátum méretét, formáját és a beültetés módját. Majd következnek a műtéti előkészületek.
Elvégzik a szükséges laborvizsgálatokat és megbizonyosodnak arról, hogy a páciens egészségi állapota megfelelő a beavatkozás elvégzéséhez. A műtét altatásban történik és általában 1-2 órát vesz igénybe. A bemetszést leggyakrabban a mell alatti redőben, a bimbóudvar körül vagy a hónaljban végzik. Az implantátumot a mirigyállomány alá vagy az izom alá helyezik, be attól függően, hogy milyen testalkati sajátosságokkal rendelkezik a páciens. Majd a metszést gondosan lezárják, végül speciális kötést vagy kompressziós melltartót helyeznek fel.